szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Dnia 10.05.2017 roku klasy 5b i 6a wybrały się na wycieczkę do Chrust koło Kielc. Celem wyjazdu było zwiedzanie Oceanarium i Parku Miniatur. W akwariach zgromadzono zwierzęta i rośliny z rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata. Dzieci mogły przenieść się w podwodny świat i podziwiać m.in. sumy, pangi, tołpygi, suma ludojada oraz kilka ryb, które wyginęły już w warunkach naturalnych.
Następnym punktem wycieczki był Park Miniatur Świętokrzysko, który stał się doskonałą okazją, by lepiej poznać województwo świętokrzyskie, odkryć jego barwną historię i zachwycić się pięknem budowli. Uczniowie mogli zobaczyć, jak mieszkał Henryk Sienkiewicz w swoim pałacu w Oblęgorku, jak prezentuje się prawdziwie obronny zamek w Szydłowie, jak wyglądał zakład hutniczy w Maleńcu. Podziwiali także Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie nocami z ram obrazu wychodzi biała dama. Ostatnią z atrakcji było obejrzenie Bartka – najstarszego dębu w Polsce.
Wycieczka okazała się świetną lekcją przyrodniczo –historyczną. Wszyscy dobrze się bawili a uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy. Wycieczkę zorganizowała p. Wioletta Muryjas, opiekę sprawowały p. Magdalena Karlikowska oraz p. Aneta Nowek.

Joomla templates by a4joomla