szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

Jak co roku w PSP nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbyły się Dni Europejskie, podczas których uczniowie zgłębiali tradycje i kulturę europejskich krajów.
Ich podsumowaniem był pokaz tańców pochodzących z różnych państw Unii Europejskiej, który odbył się 9 maja w auli szkolnej. Na tę okoliczność uczniowie klas 4-6 pod opieką swoich wychowawców przygotowali wspaniałe prezentacje taneczne. Nie zabrakło zorby, flamenco, poloneza, taranteli, kankana, polki, tańca irlandzkiego oraz walca angielskiego. Każdy z tańców poprzedzała informacja na temat jego pochodzenia, historii i sposobu tańczenia.
Trzeba przyznać, że klasy przygotowały się do występów wzorowo. Nasi uczniowie zadbali o oryginalną oprawę prezentowanych tańców, wykazali się pomysłowością i talentami tanecznymi. Wszystko „poszło" wspaniale! Prezentacje nagradzano rzęsistymi brawami. W auli panowała atmosfera pełna radości, śmiechu i zabawy.
Impreza została zorganizowana i poprowadzona przez opiekunkę Szkolnego Klubu Europejskiego „Euro-Junior"- panią Iwonę Plewę. W przyszłym roku dzieci zaprezentują się wokalnie w programach „ Z piosenką do Europy”.

Joomla templates by a4joomla