Każdego roku w naszej szkole witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.
Ten szczególny dzień odbył się 16 października 2020r., w tym dniu obchodzimy również
42 rocznicę wybrania Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, który przyjął imię Jan Paweł II.
Pan Dyrektor Szkoły mgr Krzysztof Ubysz przywitał wszystkich uczniów i zapewnił, że szkoła, którą wybrali jest bezpieczna i przyjazna oraz życzył pierwszoklasistom sukcesów i dobrych ocen. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Pszczoła powitała pierwszoklasistów w imieniu uczniów klas starszych. Następnie nastąpił akt pasowania, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować rodziców i nauczycieli, uczyć się pilnie oraz kochać swoją Ojczyznę. Pan Dyrektor Szkoły mgr Krzysztof Ubysz dokonał aktu pasowania każdego pierwszoklasisty na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Z rąk wychowawców uczniowie otrzymali legitymacje szkolne.
Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia były wspólne pamiątkowe fotografie oraz upominki w postaci „Rożka obfitości”.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako niezapomniana i radosna chwila.
W tym roku uroczystość ślubowania odbyła się bez udziału rodziców i zaproszonych gości.

IMG 9058a

IMG 9071a