szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

11 października 2020 r. obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” Maryjo.
Z tej okazji p. Danuta Szymkiewicz i p. Paulina Kaluga wraz z uczniami naszej szkoły przygotowały apel, który przypomniał nam postać naszego wielkiego Rodaka i Patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Totus Tuus Maryjo, to słowa zawierzenia siebie samego i wszystkich spraw, wydarzeń, które stały się udziałem Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Najważniejszym była śmierć Jego mamy Emilii. Pobożność Maryjna rozwijała się w sercu przyszłego papieża przez spotkania z ludźmi, szkaplerz, pielgrzymki do Kalwarii na „dróżki Maryjne”, różaniec, literaturę. Tak pozostało do końca Jego życia: Totus Tuus Maryjo. Apel powstał w oparciu o propozycję scenariusza Fundacji” Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W scenariuszu zostały zawarte wątki biografii Jana Pawła II, wzbogacone o polską poezję Kornela Makuszyńskiego i Romana Brandstaettera oraz oprawę muzyczną.
Program artystyczny został zaprezentowany bez udziału publiczności.
Zapraszamy do obejrzenia, klikając na poniższy link
https://youtu.be/lYRVXiqpU0Y
 

DSC08383a

Joomla templates by a4joomla