szkola01.jpgszkola02.JPGszkola03.JPGszkola04.JPG

„Lodówka wymyślona na nowo – rozwiązanie przyszłości”
W 2019r firma Electrolux Poland Sp. z o.o. obchodziła swoją setną rocznicę powstania. W związku z tym firma ogłosiła konkurs wzorniczy dla dzieci ze szkół podstawowych od klasy 1 do 3 na terenie całej Polski pod hasłem „Lodówka wymyślona na nowo – rozwiązanie przyszłości”. Oficjalnym Partnerem wspierającym konkurs był Pearson Central Europe natomiast podmiotem finansującym konkurs był Electrolux Poland Sp. z o.o.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką marnotrawienia żywności na świecie oraz upowszechnienie informacji o istocie prawidłowego przechowywania pożywienia. Organizatorzy chcieli zwrócić szczególną uwagę najmłodszych na metody prawidłowego przechowywania żywności na przestrzeni lat, pobudzenie ich inwencji twórczej i wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy do projektowania nowych rozwiązań technologicznych, poprawiających życie kolejnych pokoleń.
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu chłodziarko – zamrażarki przyszłości, dzięki której przechowywanie żywności stanie się jeszcze bardziej skuteczne, a problem marnowania zniknie całkowicie. Technika wykonania zadania była dowolna. W czasie trwania konkursu spłynęło do organizatora aż 238 prac z 66 szkół podstawowych z całego kraju. W finale zostały wyłonione 3 miejsca pierwsze oraz 23 wyróżnienia. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu w konkursie wzięło udział 12 uczniów wykonując swoje twórcze projekty. Serdecznie gratulujemy Julii Bińkowskiej oraz Oliwii Nowakowskiej z klasy 2a, które zdobyły wyróżnienie w owym konkursie. Ich wysiłek i kreatywność zostały docenione przez komisję konkursową organizatora. Uczennice zdobyły pamiątkowe dyplomy oraz zestawy niespodzianki od firmy Electrolux. Prace dziewczyn można podziwiać na stronie organizatora https://www.electrolux.pl/local/konkurs

 

IMG 8526

 

Joomla templates by a4joomla